پرستار کودک | پرستار سالمند

پرستار سالمند | پرستار کودک

پرستار کودک | پرستار سالمند

پرستار سالمند | پرستار کودک

بایگانی
  • ۰
  • ۰

Equilibrium for the elderly


سالمندی شاداب، اول صبح خود را با نرمش و ورزش شروع می کند. حفظ تندرستی، نشاط و همچنین حفظ تعادل برای افراد سالمند با ورزش امکان پذیر است. وجود پرستار سالمند و همراهی با وی در انجام نرمش های تعادلی کمک و انگیزه خوبی می باشد.

نرمشهای تعادلی را چه در منزل و چه در پارک ها و سالن های ورزشی میتوان تنها یا به همراه دیگر سالمندان انجام داد. این نرمشها موثر در تحرک و سلامت افراد سالخورده است. حتی اگر زمان زیادی از ورزش کردن فرد سالمند گذشته باشد، نرمشهای تعادلی آرام و آسان و ملایم می باشد. بنابراین با هدفگذاری در طی زمان دفعات هر نرمش را افزایش دهید.

نرمش های تعادلی را برای افزایش استقامت ، تعادل و هماهنگی با دیگر نرمشها ترکیبی انجام دهید. هفته ای دوبار حداقل این نرمش ها را انجام بدهید. در زیر برخی از این نرمشها را بیان می کنیم. مراقبت از سالمند در منزل

نرمشهای تعادل برای افراد سالمند

به پهلو راه رفتن: ایستاده، پاها کنار هم و زانوها کمی خم، ابتدا با یک پا به پهلو، آهسته و با کنترل گام بردارید. سپس پای دیگر را در کنار آن بگذارید.

نکته: به هنگام گام برداشتن از ایجاد ضربه به لگن خود داری نمائید. می توانید از یک سمت اتاق شروع کرده و  10 گام برداشته و پس از اتمام سمت دیگر را به همین ترتیب انجام دهید.

Walking to the side

حرکات متقاطع: این حرکات بسیار ساده بوده و همانند راه رفتن به پهلو می باشد. به پهلو راه رفته و پا را از روی پای دیگر جابجا کنید.

بایستید و برای شروع پای راست را از روی  پای چپ برده و به پهلو بگذارید. سپس پای چپ را به آن ملحق کرده و کنار پای راست قرار دهید.

برای تکرار این نرمش: در هر سمت پنج بار گام تقاطعی بردارید. برای حفظ تعادل بیشتر در صورت لزوم، دست خود را روی دیوار بگذارید. برای تقویت تعادل سالمند گام های کوچکتر موثرترند.

Crossover movements

حرکت پاشنه به شصت پا: در حالت ایستاده، مستقیما پاشنه پای راست خود را جلوی شصت پای چپ خود رو زمین قراردهید. سپس با پاشنه پای چپ همین کار را انجام دهید. در تمام مدت این نرمش نگاه شما به سمت جلو است. در این مورد هم میتوان برای حفظ تعادل بیشتر دست خود را روی دیوار بگذارید. تکرار نرمش 5 بار و با پیشرفتتان کم کم از دیوار فاصله بگیرید.

Move the heel to sixty feet

ایستادن با یک پا: رو بروی دیوار ایستاده، دستها را باز کرده و انگشتان خود را به دیوار بچسبانید. یکی از پاها به عنوان مثال پای چپ را بلند کرده، با حفظ سطح لگن به سمت پای مخالف کمی خم شوید. سپس به آرامی پا را را بر زمین بگذارید. زمان برای هر تکرار 10 ثانیه و تعداد تکرار 3 بار برای هر پا می باشد.

Stand with one leg

بالا رفتن از پله: با استفاده از پله های حفاظ دار یا کمک از دیوار به عنوان تکیه گاه این نرمش را انجام دهید. با پای راست بالا از پله رفته، پای بعدی (پای چپ) را برای ملحق شدن به آن بالا آورده و در کنار پای قبل گذاشته و بایستید. از پله پائین رفته و به حالت شروع برگردید.

نکته مهم: برای تقویت تعادل فرد سالمند این حرکات و نرمش به صورت کنترل شده و به آرامی انجام پذیرد. تعداد تکرار این نرمش نیز 5 بار می باشد.

Climbing stairs


تنظیم: منیره نجاریانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی